Zateplení bungalovu

Zateplení jakéhokoli domu je velmi důležité, a to jak v letním, tak především v zimním období. Pokud se zateplení podcení, pak je samozřejmě nasnadě, že teplo bude v interiéru hrát poněkud jinou roli, než je tomu při kvalitním zateplení.

U bungalovu se většinou zateplení řeší jak z vnitřní, tak i z vnější části. Jestliže se nejprve soustředíme na vnitřní zateplení, zjistíme, že ideální záležitostí je zejména zateplení samotného stropu, kudy uniká co možná nejvíc tepla. Stačí pouze zateplit prostory mezi stropem samotným a mezi sádrokartonem, z něhož se tradičně řeší podhledy.
Zateplení tohoto typu se může realizovat prostřednictvím klasických polystyrénových desek, nicméně asi optimálnější variantu představuje minerální vata. Ta se dá bez větších problémů aplikovat i potom, co je již vyřešen záklop. Pokud ale záklop ještě není, pak není potíž dát vatu z vrchní strany, což je z hlediska manipulace s ní mnohem jednodušší záležitostí. Dá se ale také spolehnout na foukanou izolaci, která se v současnosti stala součástí mnohých diskusních fór nejen na internetu.

Zateplení pomocí foukané izolace se jistě i do bungalovu hodí, ale problém může nastat tehdy, když je mezera mezi sádrokartonem a stropem vcelku velká. Potom dochází k tomu, že foukané izolace se ztrácí v tomto zateplení více, než je zapotřebí. Tento fakt nijak majiteli nemovitosti neušetří, ba naopak zateplení se mu značně prodraží. Podotknout bychom měli u foukané izolace i to, že při potížích s rozvody elektřiny v samotném prostoru pod záklopem se k ní jednoduše nedostanete. Jinak se ale jedná o maximálně těsnou izolaci, která není schopna pustit do interiéru žádnou zimu! Vytápění bude díky tomuto maximálně efektivní a tepelné ztráty minimalizovány.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *