Žaluzie a venkovní rolety vás chrání před sluncem

Letní slunné období je bezpochyby příjemné. Lidé si dopřávají dostatek slunečních paprsků, čerpají z nich přemíru energie a jednoduše si lebedí. Slunko však může být někdy i obtěžujícím elementem, především pokud se nachází ve vaší domácnosti a vy nevyžadujete jeho přítomnost.

Pronikavé paprsky se obvykle přímo derou dovnitř tou nejjednodušší cestou, kterou jsou okna. Proto je vhodné, zaměřit se na kvalitní clonění, jež může nabývat spousty podob.

Nejtypičtějším představitelem jsou žaluzie, výjimkou však nejsou ani venkovní rolety.

Kvalitní žaluzie mnoha podob

Na trhu se samozřejmě nachází velká spousta těchto produktů, jež slouží k naplnění potřeb daných zákazníků. Žaluzie mohou mít bezpochyby hned několik provedení. Nejpoužívanějším typem jsou pravděpodobně výrobky horizontální, které mohou být umístěny buď před oknem, nebo uvnitř skleněného prostoru. Takové produkty jsou označovány, jako meziskelní žaluzie.

Základním výrobním materiálem je slitina AI a Mg, která disponuje patřičnou sílou. Žaluzie mohou být ovládány prostřednictvím dvou nejtypičtějších způsobů. Tím zastaralejším je klasická naklápěcí tyčinka, u níž je prováděn otáčivý pohyb. Modernějším a novodobějším řešením je šňůrka, respektive korálkový řetízek, který je na jednu stranu vytahován a na druhou zatahován.

Určitou alternativou mohou být také žaluzie vertikální, které jsou daleko robustnější a povětšinou sahají až na zem.

Zacloňte okno zvenčí

Při clonění vnitřních prostor se však můžete vydat zcela odlišnou cestou. Nemusí to být pouze žaluzie Plzeň, jimiž si vybavíte vnitřní prostory. Ideální a podstatně bytelnější náhražkou budou venkovní rolety. Doplňky, které lze spatřit v podstatě na libovolném typu nemovitosti, ať už jde o rodinné domy nebo komerční objekty.

Jak již naznačuje samotný název těchto výrobků, jde o venkovní provedení. I z tohoto důvodu je vhodnější při rekonstrukci nebo výstavbě budovy počítat s takovýmto prvkem. Venkovní žaluzie totiž vyžadují určitý stavební prostor nad oknem, kde bývá umístěn elektrický motor a pouzdro pro žaluzie.

Kromě elektrické varianty, která je samozřejmě komfortnější a téměř bezobslužná, existuje i provedení manuální. Venkovní rolety Praha tak lze ovládat prostřednictvím šňůrek, jako je tomu u vnitřních žaluzií nebo s pomocí klasického spínače, kdy všechnu práci za vás odvede elektrický motor.

Vybírejte žaluzie a venkovní rolety k obrazu svému

V obou případech se vám samozřejmě nabízí poměrně široké možnosti volby výsledného vzhledu, což hraje dosti zásadní roli. Zákazníci od rolet a žaluzií totiž nevyžadují pouze stránku praktickou, ale také tu designovou.

Předkládána je proto velká škála barevných vzorů, jimiž se venkovní rolety Praha a vnitřní žaluzie odlišují. Výsledný vzhled můžete ladit s interiérem nebo venkovním provedením fasády či ostatními barevnými prvky daných nemovitostí. Díky vhodné konstrukci a řazení jednotlivých lamel může být docíleno ideálního šera, které ve slunných dnech můžete vyžadovat.

Zajímají-li vás konkrétní ceny jednotlivých stínících produktů, určitě využijte možnosti oslovení adekvátní společnosti, která vám provede bezplatnou kalkulaci šitou přímo na míru. Cenovou nabídku, jež se bude odvíjet od vašich konkrétních požadavků, respektive od dané stavby. Cenu totiž může ovlivňovat veliká spousta prvků, které tvoří vodící lišty, barevné dekory, velikosti, způsoby provedení a podobě.

Zvolte si tu správnou stínící techniku, kterou jsou žaluzie a venkovní rolety.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *