Výhody mezonetových a půdních bytů

Lidé stále více touží po praktičtějším a modernějším bydlení. Po životních prostorách, které přináší oproti klasice určitý nadstandard a jsou zároveň přínosnou investicí do let budoucích. Pakliže také uvažujete v tomto duchu, budou vás jistě zajímat mezonetové a půdní byty.

Stylové a originální bytové jednotky, které se od běžných bytů liší především ve svém konkrétním situování v nemovitosti a samotným interiérem. Pojďme si ale přednosti těchto objektů nastínit trochu podrobněji.

Mezonetový byt ve dvou patrech

Pojmem mezonetový byt jsou označovány takové bytové jednotky, které vznikají propojením dvou bytů nad sebou. Dvě obytné plochy provázané schodištěm, jež přináší mnohem více životního prostor.

A právě to je jedna z výhod. Získat můžete naprosto shodné plošné zázemí jako ve velkém rodinném domě, na druhou stranu se nemusíte starat o všechny náležitosti kolem nemovitosti. Dokonale oddělíte denní a noční část svého příbytku, o čemž sní jistě velká spousta rezidentů.

Do spodního patra je povětšinou umísťována kuchyň a společenské prostory, kdežto do vrchního patra je situována ložnice nebo dětské pokoje. Dokonalé odhlučnění v rámci mezonetového bytu.

Spíše k designovým přednostem takové bytové jednotky patří i schodiště propojující dvě podlaží. To může tvořit velice promyšlený a důmyslný prvek celého bydlení.

Atmosféra půdních bytů

Pokud by na vás byly mezonetové byty příliš veliké, můžete zvolit ty půdní, které přináší taktéž něco zcela jiného.

Půdní byty se nachází až ve vrchních patrech různých nemovitostí. Jak asi každý správně tuší, radovat se v interiéru můžete hlavně z nápaditě řešených ploch, šikmých stěn a dřevěných trámů, které vám navodí tu správnou atmosféru domácnosti.

Díky situování do vyšších pater je nedílnou součástí půdního bytu také báječný výhled po okolí, který může být zprostředkován i prostornou terasou.

Ve finále lze pořídit spojení obou zmiňovaných nemovitostí naráz. Tedy mezonetový byt v horním patře, který je propojen s půdním bytem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *