Útulný byt zařídíte snadno

Když chcete zařídit nový byt či dům nebo změnit tvář toho stávajícího, nepotřebujete bytového architekta, aby vše dopadlo podle vašich představ. Stačí, když se při zařizování držíte několika jednoduchých pravidel.

Ideální je vybírat nábytek a vybavení u jednoho prodejce, přímo v prodejně nábytku Ustohal vám také s výběrem ochotně poradí. Využít můžete i internetový obchod, kde naleznete vše přehledně rozdělené do kategorií a zboží si můžete pečlivě prohlédnout.

Šetřit na důležitých věcech se nevyplatí

Při nákupu nového nábytku chceme obvykle co nejvíce ušetřit, jsou však položky, na kterých se přehnané šetření nevyplatí, a proto bychom si vždy před koupí každého kusu měli rozmyslet, jak jej budeme využívat. Například rozkládací pohovky, ale také ostatní sedací nábytek je vhodné kupovat s kvalitní potahovou látkou, pokud navíc máte malé děti nebo domácí mazlíčky s drápky, pevný materiál odolá všemu. Pakliže kupujete pohovku i k trvalému spaní, věnujte zvýšenou pozornost i kvalitě matrace.

Šetřit se pak hlavně nevyplatí na postelích, jelikož právě spánkem strávíme třetinu života. Vyplatí se také investovat do kvalitní čalouněné postele s úložným prostorem, kterou můžete využít například na uskladnění sezónních věcí nebo ložního prádla.

nerus_new

Vše by mělo ladit

Při zařizování bytu i domu byste pak měli dodržovat i další jednoduché pravidlo. Všechny místnosti by na sebe měly vzájemně navazovat a takzvaně spolu „ladit“. Pokud tedy plánujete zařídit obývací pokoj v bíle barvě s modrými doplňky, sousedící místnosti by měly navazovat právě bílou nebo modrou barvou. Získáte pak harmonické prostředí, ve kterém se trvale budete cítit dobře. Ne vždy je jednoduché takto místnosti propojit, navíc pokud nechcete měnit barvu stěn nebo podlahy. Ideální je vybavovat byt v neutrálních odstínech, se vším vám poté pomohou doplňky. Například komody z masivu, konferenční stolky nebo i poličky vám mohou snadno pomoci sjednotit barevný tón bytu i domu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *