U jaké hypotéky je možné využít refinancování?

Jelikož je hypotéka poměrně dlouhodobým závazkem, je více než jasné, že se jako žadatelé snažíme primárně o to, abychom získali daný úvěr co možná nejvýhodněji. Pozitivem zůstává, že není problémem ani dodatečné zvýhodnění.

A to formou refinancování. To nám umožní převést si daný úrok jinam, což se může pozitivně podepsat nejenom na úrocích, ale i na našem splátkovém kalendáři. A u jakých hypoték je tato forma možná? Primárně u těch, kterým pomalu končí, nebo již skončila takzvané fixace. Právě u těch je samotné převedení umožněno. A to v podstatě každému, kdo si o něho požádá a kdo splní podmínky nového poskytovatele.

Je jedno, za jakým účelem jsme si hypotéku brali

Co také nehraje roli, to je konkrétní účel, jaký naše hypotéka má. Je jasné, že nejvíce jsou žádané ty klasické formy, kdy peníze užíváme na nákup nemovitosti, stejně jako třeba i na její stavbu, popřípadě také na její rekonstrukci. Refinancovat však můžeme i produkt, kterým je americká hypotéka. Pokud jste o ní již slyšeli, ale nevíte přesně, o co se jedná, je třeba říci, že se jedná o takový úvěr, který je možné využít na cokoliv. Zde tak nejste ani omezováni, ani se vás netýká povinnost spojená s tím, že byste museli konkrétní účel jakkoliv dokládat. Jinak má daný úvěr parametry velice podobné.

Důležité je nebýt v prodlení

Současné možnosti spojené s refinancováním jsou výjimečné také v tom, že dnes máte jistoty i toho, že se není třeba obávat, že jakékoliv složité administrativy a podobných postupů. Dnes totiž platí, že jedinou podmínkou bývá to, aby byla vaše stávající hypotéka poctivě splácena, v pravidelných termínech. Pokud toto dokážete dodržet a nejste v prodlení se splátkami, můžete realizovat nový výpočet hypotéky. A pokud dojde k tomu, že vám bude vyhovovat, není v daném směru nic jednoduššího, než si peníze převést jinam. A to i několikrát po dobu, kdy budete úvěrový produkt splácet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *