Tepelná čerpadla zdrojem ekologického topení

Teplo je dnes tíženou komoditou, která stojí poměrně značné množství finančních prostředků. Proto lidé volí stále ekologičtější, levnější a z dlouhodobého hlediska přínosnější zdroje tepla, mezi něž patří i tepelná čerpadla.

Novodobý zdroj tepla, který je realizován pro rodinné a bytové domy, ale také komerční objekty. Z technického hlediska jsou nejžádanějšími variantami tři provedení.

  • Tepelné čerpadlo vzduch – voda
  • Tepelné čerpadlo voda – voda
  • Tepelné čerpadlo země – voda

Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Hledáte-li řešení pro vytápění nemovitosti a ohřev teplé vody, který bude ekonomicky nejdostupnější, minimálně z hlediska vstupních nákladů, zvolte tepelná čerpadla vzduch – voda. Označení tohoto systému vytápění do značné míry prozrazuje, jakým způsobem a z jakého zdroje je získáváno ono potřebné teplo. Primárním zdrojem energie je okolní vzduch.

Další modely tepelného čerpadla

Využít lze samozřejmě i ostatních provedení tepelného čerpadla, u nichž je pro získání energie využíváno zcela odlišných zdrojů. Jedním z nich mohou být zemní kolektory, dále pak vrty nebo mokré studny, potoky, řeky, apod.

V závislosti na typu tepelného čerpadla je třeba volit i adekvátní zařízení, které je schopno produkovat potřebný a odpovídající výkon.

Tepelná čerpadla od profesionálů

Princip fungování tepelných čerpadel není zrovna nejjednodušší záležitostí, proto se při zájmu o tuto technologii obracejte pouze na profesionální výrobce daných zařízení, jež vám dokáží navrhnout efektivní a praktické řešení pro konkrétní nemovitost.

Tepelná čerpadla jsou v závislosti ke stoupajícím cenám za topné komodity jistě přínosnou alternativou, o níž mohou přemýšlet nejenom majitelé novostaveb, ale také postarších objektů. K profesionálním odborníkům patří kupříkladu společnost CIAT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *