Tapety vám zkrášlí interiér bytu. Jak vybrat tu správnou tapetu?

Každý se asi dostal jednou za život k otázce, jestli prostory svého bytu vymalovat či použít vhodnou tapetu. Názory mohou být rozdílné a vždy záleží na každém, jakou variantu zvolí. Tapety mohou být velice efektivní a mnohdy vypadají velice zajímavě. Výhodou také může být, že některé jsou i omyvatelné a velice odolné.

Jak vybrat vhodnou tapetu

Důležité je uvědomit si, do jakého pokoje tapetu potřebujete. V obývacím pokoji budete požadovat jiný vzhled a materiál jak např. do dětského pokoje. Možné je také umístění tapety do kuchyně či koupelny. Pro tyto prostory jsou vhodné vinylové tapety odolné vůči vodě a jiným vlivům. Dalším faktorem, na který se zaměřte, je velikost pokoje. Je důležité uvědomit si, že pro menší pokoje se doporučují tapety v jasných barvách, jelikož prostor opticky rozšíří. Pro velké prostory můžete volit tmavší tapety.

Jakou tapetu do dětského pokoje?

Děti rádi malují na zdi, a proto je dobré volit kvalitní vinylové tapety, které jsou odolné a dají se umýt. Pokud ale nechcete investovat, můžete využít levné papírové tapety, které také splní svůj účel. Zde ale hrozí rychlé zničení či roztrhání.

Pokud se rozhodnete pro tapetování své pomocí, musíte si nakoupit potřebné vybavení.

  • Dobře si spočítejte, kolik rolí budete potřebovat. Raději kupte více, než méně.
  • Vhodné lepidlo a tapetovací štětku.
  • Tapetovací váleček pro kvalitní rovné tapetování

ID-10027787Tapetování není úplně pro každého, a pokud nemáte potřebné zkušenosti, může tapetování skončit fiaskem.

Pokud si netroufnete, můžete se obrátit na zkušené tapetáře, kteří vám zajistí vše potřebné. Zde si můžete být jisti kvalitně odvedenou prací.

Pokud nevíte, kde takové tapetáře hledat, můžete využít portálu nejlepsipoptavka.cz a zdarma poptat řemeslníky. Nabídek vám přijde více a vy si tak můžete vybrat tu nejvhodnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *