Stavba základů domu

Rozhodnete-li se pro stavbu domu, musíte jednoznačně začít základy, které tvoří prvotní část samotné stavby. Rozhodně není od věci se na základy soustředit a poukázat na několik skutečností, se kterými by každý člověk, který chce postavit dům, měl počítat. Než budete stavět, měli byste si zajistit především zemní práce. Ty jsou alfou a omegou na počátku jakékoli stavby.

Zemní práce nejsou nijak náročné k sehnání, nicméně ne každý bagrista je skutečně schopný pracovat precizně a za rozumnou cenu. Ideální je buď u tohoto člověka stát, anebo řešit placení v úkolové mzdě. Bagrování samotné ale výkopy nevyřeší, protože mnohé záležitosti se musí vykonávat ručně. Bagr se jednoduše všude nemůže dostat. Mnohé výkopové práce si ale můžete udělat sami, takže ušetříte. Po vytýčení geodetem a následném vykopání základových pásů je potřeba přesně vyřešit odpady a také elektřinu prostupující základem plus přívod vody. Plyn se odkládá až na další fázi, jelikož již základní deskou neprochází, ale udělá se otvor ve zdi, kudy přívod plynu pak půjde.

Když je všechno připraveno, je nezbytné postavit ztracené bednění anebo dřevem obložit celý prostor základové desky. Pak již pouze jednoduše dojde k tomu, že si budete muset navézt mezi vybetonované dílce vedoucí nad úroveň země suť. V základech být pochopitelně nemusí, ale bez ní by mohlo dojít k neskutečnému předražení základů vlivem nadměrného množství drahého betonu.

Pokud je vše nachystáno tak, jak má, pak již nezbude než si objednat domíchávač a nechat si přivézt směs betonu. I tu je vhodné vybrat, protože každá směs není stejná a na betonové základy je zapotřebí speciálně namíchaného betonu, který je schopen odolat vysokému tlaku. Beton je následně nutné zalévat, jelikož horké klima by mohlo zapříčinit jeho praskání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *