Skartace a její důvody

Bezpečná likvidace dokumentů, i tak lze někdy nazvat proces skartace, který je v mnoha případech a odvětvích dokonce vyžadován nejrůznějšími vyhláškami. Skartace dat je nedílnou součástí veřejné správy, ale také podnikatelských subjektů, jež se pokaždé řídí zcela odlišným zákonem.

Dokumenty se totiž jen neuchovávají, tedy nearchivují, ale také likvidují, což lze provádět všemožnými způsoby. Dopředu však zmíníme, že zapomeňte na jakékoliv vyhazování listin nebo datových nosičů do koše, které následně vložíte do kontejneru. Právě to je největší chyba.

K čemu je důležitá skartace?

Při výše zmíněném úkonu vzniká riziko, že si vaše dokumenty někdo přečte, zjistí řadu citlivých informací a použije je proti vám nebo celé společnosti. I z těchto prostých důvodů je zde skartace, která samozřejmě má své opodstatnění.

Jde o likvidaci, která probíhá pod dohledem specializované firmy REISSWOLF, tedy za přispění maximálních bezpečnostních podmínek. Ostatně i samotní zaměstnanci podléhají prověrce Národního bezpečnostního úřadu.

Co všechno je možné skartovat?

Jak již bylo naznačeno výše, je to přemíra nejrůznějších listin a dokumentů v papírové podobě. To znamená smlouvy, faktury, účetní doklady, uzávěrky a mnohé další. Kromě toho se provádí skartování také v rámci datových nosičů. A co si představit pod tímto pojmem?

Tak jsou to například CD, DVD, pevné disky nebo klasické videokazety, jejichž obsah je nutné zlikvidovat a následně recyklovat.

Volte individuální recyklaci na míru

Je naprosto zřejmé, že požadavky velkých společností nebo malých živnostníků budou v rámci skartace zcela odlišné. Proto je třeba vybrat takovou společnost, která je flexibilní a dokáže nabídnout konkrétní řešení každému zvlášť. Od podání cenové nabídky, až po kompletní realizaci, jež může mít několik kroků.

  • Dodání bezpečnostních boxů
  • Naplnění
  • Odvoz bezpečnostních boxů
  • Skartování a následná recyklace

Svěřte tuto činnost do rukou profesionálů REISSWOLF, u nichž budete mít naprostou jistotu, že vaše osobní data jsou v bezpečí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *