Rusňákova investiční skupina DRFG a podílový fond DRFG UCITS Bond Fund

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka před časem na trh uvedla podílový fond DRFG UCITS Bond Fund, který nabízí široké veřejnosti korporátní, municipální a státní dluhopisy. Situace na trhu dluhopisů sice není aktuálně optimální, ale dá se s ní dobře pracovat. S šikovnými portfolio manažery, kteří fond spravují, vykazuje tento fond na trhu dlouhodobě nadprůměrné výsledky. Pro klienty investiční skupiny DRFG je vedle nemovitostního fondu podílový fond DRFG UCITS Bond velmi vhodným nástrojem pro diverzifikaci portfolia. Jde o ideální retailový fond určený pro pravidelné platby, který umožňuje klientům této společnosti investovat od již 100 korun měsíčně.

Nemovitostní fond DRFG AIF Real Estate Fund

Nemovitostní fond DRFG AIF Real Estate Fund funguje sice teprve od loňského roku, přesto si již našel své příznivce. Jeho přijetí veřejností bylo velmi pozitivní a odpovídají tomu i výsledky. Do tohoto fondu byly zakoupeny nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun, což je v prvním roce fungování velmi dobrý výsledek. Úspěchu investiční skupiny Davida Rusňáka nahrává na rozdíl od jiných oborových fondů také relativně nízká konkurence. Původně byl fond určen kvalifikovaným investorům, ale jakmile došlo ke změnám legislativy, hranici minimální investice do fondu se podařilo posunout dolů. V řízení o srovnatelnosti získal nemovitostní fond DRFG i povolení České národní banky nabízet jej i retailové klientele. Bude ještě více zpřístupněn a otevřen široké veřejnosti, proto nyní probíhá opět další řízení o snížení minimálního vkladu z 10 000 korun na mnohem nižší částku. Pak bude možné ukládat peníze pravidelně. Fond Davida Rusňáka byl plně etablován pro prodej v České republice.

Plány DRFG do budoucna

Plány DRFG v oblasti finančních služeb do budoucna jsou opět značné. Společnost, kterou založil David Rusňák, má však i velký cit vůči regionu. Už od svého vzniku se investiční skupina DRFG snaží neustále pomáhat v různých oblastech. Podporuje celou řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Přibližně před rokem přišel ten správný čas rozmanité podpůrné aktivity zcela sjednotit a vznikla Nadace DRFG. Trendem v nadačních činnostech je současné době pomoc vlastními kompetencemi. Výkonný ředitel Nadace DRFG David Macek má velmi dobré výsledky a regionu se opravdu daří. Kolem těchto aktivit se vedou velké diskuse a společnost stoupá jako letadlo prudce vzhůru. Nejde pouze o to vydělávat, ale také nabízet lidem práci, podporovat sport, pořádat dobročinné akce a pomáhat všude tam, kde je třeba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *