Rekonstrukce či stavba domu?

Rozhodnout se pro rekonstrukci anebo pro stavbu je pro mnohé lidi velmi složité, jelikož obě dvě možnosti realizace nového bydlení mají něco do sebe a schovávají v sobě jak klady, tak i zápory.

Začneme-li rekonstrukcí, tak je třeba říct, že její nespornou výhodou je fakt, že většinou ji mohou zájemci realizovat v průběhu vlastního bydlení. Mohou tedy v domě již bydlet a veškeré práce řešit přitom. Jinak je rekonstrukce taktéž výhodná i z toho pohledu, že někteří lidé nemovitost zdědí, takže za její koupi nemusí dávat tolik finančních prostředků. To samé platí i o některých rušných a zajímavých lokalitách, v nichž je z pohledu stavby domů vyhlášen stop stav. Rekonstrukce může ušetřit peníze i tehdy, když jde o rekonstrukci menšího typu. Rozhodně za ni nebudete muset dávat takové velké sumy jako za stavbu nového domu i s pozemkem. V mnohých případech ale rekonstrukce může probíhat tak, že majitel domu zjistí nemožnost rekonstrukce domu klasickou formou a dům musí být zbourán. Pak se platí vyloženě za pozemek, který se takto v mnohém dostatečně prodraží.

Stavba nového domu je výhodná v tom, že máte jistotu nových součástí domu v každém ohledu. Rozhodně nepřijdete na to, že je dobré něco vyměňovat. Staré rozvody energií ve starších domech si po komplexní výměně často bohužel přímo volají. V novostavbě si můžete být jisti tím, že nové rozvody jak vody, tak i odpadů anebo elektrické energie vydrží v podstatě na celý váš život.

Nový dům také nabízí bydlení podle vlastního přání. Jiným způsobem řečeno, můžete si postavit dům podle vašich představ. Bydlet tedy budete v interiéru, jenž bude přesně odpovídat vašemu myšlení a vašim požadavkům na běžný život. U staršího domu se musíte svým způsobem vždy nějak přizpůsobovat a ubírat tak ze svých nároků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *