Proč je pojištění domácnosti důležité?

Pojištění domácnosti funguje na jednoduchém principu: pokud ho máte, můžete si být jisti, že v případě poškození, odcizení nebo zničení vašich věcí dostanete náležitou finanční náhradu. Jestliže ne, zbudou vám jen oči pro pláč a budete muset řešit problém, kde získat peníze na nákup věcí nových. O pojištění majetku uvažujte! Poradíme vám, jak si můžete snadno sjednat to nejvýhodnější pro vás!

Musí být „šité na míru“

Pojištění domácnosti je specifické v tom, že je pro každého sestavováno na míru. Nejdůležitějším kritériem je totiž výše vašeho majetku – tedy všech movitých věcí, na které se pojistka může vztahovat. Je to nábytek, elektronika, dále také cennosti, peníze v hotovosti, které máte doma atd. Pokud si pojištění chcete sjednat, je třeba znát reálnou hodnotu těchto věcí. Určitě musíte vědět, na které události se pojistka vztahuje. Běžně jsou kryty škody, které vznikly jako následek živelných pohrom (záplavy, sesuv půdy, vichřice apod.), nečekaných událostí jako přepětí v síti a i to nejlevnější pojištění domácnosti by mělo pokrývat odcizení či poničení věcí při vloupání a vandalismu. Myslete ale i na to, že vloupání je třeba předcházet. Stačí, když si pořídíte bezpečností prvky, což zloděje může odradit. Několik návodů na zabezpečení najdete zde.

Jak najít to nejvýhodnější?

Před podepsáním smlouvy vám pomůže kalkulace majetkového pojištění online. Díky ní si snadno zjistíte, kolik budete platit a na základě toho se rozhodnete, zda je pro vás nabídka konkrétní pojišťovny opravdu výhodná.

TIP: s velmi zajímavou nabídkou přichází pojišťovna ERGO. Ke standardnímu pojištění nabízí hned 4 bonusy. Je to asistenční služba 24 hodin denně, varovné SMS v případě nepříznivého počasí, pojištění občanské odpovědnosti do 3.000.000 Kč a pojištění bez limitů na elektroniku, stavební součásti a sklo. Více na pojištění majetku a odpovědnosti za škody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *