muffin

Pečení mini dortíčků a jiných cukrovinek

Muffiny, cupcake, mini dortíčky a rolády. Ano, pečení těchto cukrovinek je v kurzu. Jsou malé, krásně vypadají a jsou výtečné. Pokud si i vy doma plánujete připravit malé pohoštění v podobě těchto dobrot, ale obáváte se, že nikdy nebude váš cupcake vypadat jako ten od profesionálů, pak nezoufejte. Máme pro vás pár inspirací a rad.

Nejste-li v pečení těchto dobrot zběhlý, začněte muffiny. Ty se dají připravovat na sto způsobů. Jednou můžete volit těsto klasické vanilkové, po druhé čokoládové a po třetí třeba banánové. Navíc si můžete muffiny vylepšit kouskem čokolády nebo lentilkami. Pro jejich dokonalý tvar budete k pečení potřebovat pouze speciální košíčky na muffiny, které se vyrábí v nejrůznějších barvách a velikostech.

Cupcake je vyšší třída

Poté, co najdete osvědčený recept na muffin, můžete z něj s trochou dávkou kreativity a fantazie udělat cupcake. Nejvhodnější krém pro zdobení je máslový. Ten si jednoduše připravíte z másla, moučkového cukru, mléka a třeba z vanilkového extraktu. Pokud byste chtěli svůj cupcake mít barevný, stačí do krému přidat gelové barvivo.

U samotného zdobení se poté meze nekladou. Volit můžete nejrůznější tvary vykrojené z fondánu, cukrové ozdoby a perličky nebo jedlé třpytky. Vhodnou ozdobou jsou také malé pečené sušenky, které snadno v troubě připravíte na pečícím papíře.

Nebojte se tvarů a barev

Pečení mini dobrot nemusí zůstat jen u muffinů a cupcaků. Pomocí papírových forem můžete připravit nejrůznější tvary dortíků v podobě srdíčka, stromku, hvězdy nebo i holubice. Při pečení popusťte svou uzdu fantazie a připravte své rodině, přátelům a známým opravdové sladké delikatesy.

Vyhrát si nemusíte jen s tvary, ale i s potravinářskými barvami, které vaše pečení povýší ještě o úroveň výš. Při pečení mini rolád a hřbetů můžete vytvořit doslova duhu plnou barev. Je jen na vás pro koho a k jaké příležitosti budete malé cukrovinky péct.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *