Možnosti zastínění oken

Dostatečné množství světla v interiéru je sice v každém případě žádané, nicméně s ničím se to nemá přehánět. Ideální je volit kvalitní zastínění, které umožní vstup světla do vnitřní části domu v takovém množství, které skutečně požadujeme. Zastínění lze přitom řešit různými způsoby, které jsou více či méně efektivnější. Liší se také logicky i finančními náklady, které je nezbytné vynaložit.

Největší klasikou jsou zejména žaluzie do interiéru, které jsou vyrobeny většinou z hliníku anebo podobných materiálů. Jde o žaluzie, jež se manuálně shrnují a mohou nabízet hned několik poloh určujících intenzitu vniku světla a mnohdy potažmo i tepla do interiéru. Tyto žaluzie jsou cenově nejdostupnější, přesto z hlediska svého využití nenabízejí tak velký komfort jako třeba žaluzie exteriérové. K dispozici je u tohoto druhu žaluzií hned několik barevných odstínů především v šedých barvách.

Jinak ale do interiéru můžeme dát i žaluzie látkové, které se stávají postupně jakýmsi módním výstřelkem. Tyto žaluzie je možné klidně prát, takže se přebytečného prachu zbavíte více než pohodlně. Bez větších obtíží také tyto žaluzie zabrání jak světlu, tak i teplu. V zimě jsou naopak schopny pomoct v udržení tepla v interiéru. Poslední a dnes vcelku oblíbenou alternativou zastínění jsou bezesporu exteriérové žaluzie. Ty se montují na vnější část oken a díky nim může dojít k maximální ochraně před světlem a také teplem či naopak zimou. Jde o žaluzie ovládané pomocí elektřiny dálkově.

Rozhodně je možné mluvit o tom, že se jedná o nejpohodlnější variantu žaluzií, kterou můžete najít. Barevně se taktéž dají sehnat v několika různých variantách, a tak není problém koupit přesně takové, které se budou hodit k vaší fasádě a vašim oknům. Velikostně se samozřejmě oknům precizně přizpůsobí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *