cyklistika

Kde kupovat vybavení pro cyklistiku?

Nejdůležitější před každou jízdou je nasazení kvalitní ochranné cyklistické helmy. Nejenom malé děti, ale i vy byste měli dbát na bezpečnost a ochranu. I když jedete jen na nákup nebo do práce. Nikdy nevíte koho nebo co potkáte. Do 18 let je povinné nosit helmu.

Helmy jsou rozděleny do 4 kategorii dle toho pro jaký účel je jízda uzpůsobena. Helmy jsou silniční, MTB – helmy používané i v terénu, BMX – mladí lidé používají tyto helmy spíše při různých tricích na kole v uzpůsobených arénách a sjezdové helmy – helmy pro profesionály na závody.

Hlavní parametr pro správné vybrání helmy je obvod vaší hlavy. Helma nesmí nikde tlačit, ani být moc volná. Měla by být lehká a dobře odvětraná. Dbejte na to, aby měla helma bezpečnostní certifikát, který zajistí vaší bezpečnost.

Můžete si vybrat z velkého množství různých motivů, které budou ladit s vaším jízdním kolem i dresem. Toto ocení zejména dámy.

Cyklistické batohy

Velice důležitou věcí při jízdě na kole při větší vzdálenosti je správný cyklistický batoh, do kterého se vám vejde například pití a nebo jen doklady a osobní věci.

Na trhu je plno velikostí vyrobených přímo na kolo. Nejenom objem, ale i výška batohu je důležitá. Je třeba vybírat podle vaší výšky, aby vám batoh nikde nevyčuhoval, nebo nepřekážel, při jízdě. Dbejte také na prostro věnovaný pro láhev s vodou. Nejdůležitější je doplňovaní tekutin při jakékoliv vzdálenosti jízdy. Láhev by měla být po ruce a snadno dostupná.

Další již naprosto běžná věc, jsou nastavitelné ramenní popruhy. Které musí sedět každému individuálně, nesmí nikde tlačit a hlavně musí být synchronní.

Není nic horšího než zpocená a následně prochladlá záda. Proto další velice důležitá věc je dobře odvětratelný batoh, který se uzpůsobí anatomickému držení těla.

Na dalším místě je také celkový vzhled batohu, jeho barva a motiv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *