Je lepší volit rolety nebo žaluzie?

Nacházíte se právě v okamžiku, kdy se rozmýšlíte nad pořízením kvalitní stínící techniky, která u vaší nemovitosti odrazí přemíru slunečního svitu a zajistí vám určité soukromí? Kladete si poměrně zásadní otázku, zda se rozhodnout pro rolety nebo žaluzie? S odpovědí se vám samozřejmě pokusíme pomoci.

V první řadě je třeba zmínit, že ač jde o velice podobné výrobky, žaluzie nejsou rolety a rolety nejsou žaluzie.

V čem spočívá kouzlo rolety?

Na rozdíl od žaluzií jsou rolety povětšinou jednodílným konstrukčním prvkem, který se vyroben ze silnějšího materiálu a díky tomu je také zajištěno maximální clonění slunečního svitu. Jednoduše se odříznete od venkovního světla.

Vzhledem k tomu, že výrobním materiálem může být kov nebo dřevo, jsou u větších a rozměrnějších oken preferovány elektrické pohonné systémy, které jakékoliv vytahování a shrnování řeší v podstatě za vás. Pakliže jde o venkovní rolety, je to téměř nezbytné.

Při konstruování tohoto produktu se nabízí poměrně široké možnosti variability, která začíná u zmiňovaných rozměrů a končí u vnějšího barevného zpracování.

Proč zvolit právě žaluzie?

Opakem rolet jsou ony často vyhledávané žaluzie. Produkty, které jsou daleko jemnější, křehčí a lehčí. Jejich ovládání je realizováno za pomoci šňůrky nebo klasické tyčinky. Žaluzie se skládá z několika oddělených lamel, tudíž umožňuje i určitou regulaci pronikání denního světla do objektu.

V případě tohoto produktu lze hovořit spíše o interiérovém doplňku, při jehož volbě se můžete samozřejmě také velice nápaditým způsobem vyřádit. Ať už si zvolíte libovolné žaluzie nebo rolety, vždy se vám dostane precizního konstrukčního zpracování a především maximálně přínosného prvku, který najde své upotřebení každý den.

Volba tohoto adekvátního produktu je pak na rozhodnutí kohokoliv z vás.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *