Jaké nakoupit okapy?

Okapový systém střechy musí být kvalitní, jinak se degraduje celá úloha střechy jako takové a nic nezachrání ani sebelepší střešní krytina. Pokusme se tedy shrnout, které okapy jsou nejlepší v poměru mezi cenou a svou kvalitou. Začít bychom mohli klidně měděnými okapy, které se vyznačují nejvyšší kvalitou.

Měď je prakticky napořád, pouze dochází k určité změně barvy, která je ale v nepodstatná a měděné okapy a rýny poté vypadají mnohem lépe než na počátku. Nepříjemné na mědi je ovšem zejména to, že se nejčastěji krade. Důkazem budiž mnohé krádeže měděných okapů, a to i z kostelů a jiných velkých veřejných budov. Za měď zaplatíte nepoměrně nejvíce.

Další variantou okapů z jiného materiálu jsou klasické zinkové okapy, které jsou nejlevnější. Jejich vzhled je ale často celkem laciný, což mnohé zájemce o okapy z tohoto materiálu odradí. Něčím mezi oběma zmiňovanými materiály jsou okapy vyrobené ze směsi titanzinku. Jedná se o okapy, které vypadají hezky a nejsou ani tolik drahé a v žádném případě tak kradené, jako je tomu u okapů z mědi. Když se navíc ještě koupí značkové titanzinkové okapy a rýny, můžete si být jistit stoprocentní kvalitou, která se na ně vztahuje.

Dnešní doba je plná plastových věcí a u okapů lze toto tvrdit také, jelikož mnohdy hrají okapy vyrobené z umělé hmoty důležitou roli u některých staveb. Jejich výhoda spočívá v tom, že plast je v podstatě nesmrtelný. Problém ale nastává s uchycením plastových rýn, které na háčcích v mnohých případech ne příliš dobře drží a dochází k tomu, že se vychylují ze svého prvotního postavení. Přesto si ale zkušený řemeslník bez větších potíží i s tímto typem materiálu poradí. Barevných variant plastu je spousta a vy si budete moci koupit takové, jež budou ladit k vaší fasádě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *