Jak vypadá výroba kvalitních plastových oken?

Po plastových oknech je stále velmi vysoká poptávka, jak ze strany zájemců o výměnu oken při rekonstrukci stávajícího bydlení, tak i ze strany zájemců o výstavbu novostavby. Okna z plastu jsou nejlevnějším druhem oken na trhu, což ale neznamená, že nemají svou kvalitu. Co se týče tepelně-izolačních vlastností, mohou být využity i pro nízkoenergetické a dokonce pasivní bydlení. Stačí je správně vyrobit. V dnešním článku se na to, jak probíhá výroba plastových oken, podíváme blíže…

Vybrali jsme konkrétního výrobce

Abychom zjistili, jak probíhá výroba plastových oken vysoké kvality, podíváme se na konkrétní metody předního českého výrobce oken. Jako modelového výrobce jsme zvolili společnost OKNOPLASTIK s.r.o. Firma OKNOPLASTIK je jedním z největších výrobců plastových oken na českém trhu. Od roku 2002 využívá k výrobě plně automatickou linku a nabízené druhy oken tak dosahují špičkové kvality.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Základem jsou výrobní komponenty ve vysoké kvalitě

Z nekvalitního materiálu se prostě nedá vyrobit produkt nejvyšší kvality. Pro okna platí toto pravidlo dvojnásobně. Právě proto klade společnost OKNOPLASTIK velký důraz na své dodavatele. Vybírá jen takové dodavatele, kteří zaručují vysokou kvalitou dodávaných materiálů a výrobků. Plastové profily pro rámy jsou dodávány německou společností SALAMANDER, zasklení splňuje ta nejpřísnější kritéria a to samé platí i pro kování a další doplňky. Další informace o používaných materiálech společností OKNOPLASTIK, se můžete dozvědět v tomto článku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zpět k samotné výrobě

Všechna plastová okna, vyrobená společností OKNOPLASTIK vznikají na plně automatické lince, kde se o jejich výrobu starají zkušení pracovníci a hlavně nejmodernější CNC stroje. Okenní profily jsou řezány na dvoukotoučové pile. Veškeré informace jsou řízeny online z programu KLAES. Do profilů jsou následně vkládány výztuhy a je provedeno svařování za pomoci čtyřhlavé svářečky. Následuje začištění svárů, montuje se kování a následně samotné zasklení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *