Jak vybrat podlahu na balkon

Ke krásnému balkonu patří i kvalitní podlaha. Věděli jste, že tento tržní segment prožil v posledních několika letech velký rozmach? Nyní můžete mít na balkonu přesně takovou podlahu, o které jste vždy snili – jediným omezením je částka, kterou na její pořízení chcete vynaložit. V našem průvodci prozkoumáme, na jaké typy podlah můžete narazit a v jakých cenových relacích se pohybují. Také si představíme několik výrobců, jejichž výrobkové programy vám můžeme doporučit.

Druhy podlah na balkon

Rozlišujeme pět základních druhů podlah na balkon, které se instalují nejčastěji. Skoro všichni máme zkušenosti s betonovou a dlážděnou podlahou. Ty jsou nejrozšířenější, nepůsobí ale moc reprezentativně, pokud si tedy nezvolíte nejmodernější provedení dlažby. V poslední době jsou populární dřevěné podlahy, které se hodí především na větší plochy, neboť navozují dojem luxusní terasy. Dále je oblíbený i venkovní koberec, který může imitovat travní porost. V takovém provedení je velice příjemný na chodidla, takže si můžete užívat chvíle na balkoně bosky.

Nakonec se dostáváme k tomu nejlepšímu – plastovému dekoru (woodplast). Oproti betonu je příjemnější na dotek, je mnohem trvanlivější než koberec nebo dřevo a také nabízí více desénových možností ve srovnání s dlažbou. Z porovnání možných podlah na balkon tak vychází jako vítěz. Velice podstatným bonusem, který vás určitě potěší, pak jsou nízké pořizovací náklady, což je způsobeno rozšířeností produkce výchozího materiálu.

Ceny podlahy na balkon

Jak jsem již výše uvedli, pokud vám jde o dosažení co nejnižších nákladů na podlahu, využijte možnost instalace plastového povrchu. Jednak jsou nízké prvotní pořizovací náklady a navíc vám dlouho vydrží, takže za jeho údržbu nebudete muset nic platit. Pokud se spokojíte s o něco horším vzhledem, vystačíte si i s klasickou betonovou podlahou. Nejlevnější podlaha na balkon vás vyjde na zhruba 5 000 korun. K tomu si ale musíte připočítat i cenu instalace, nicméně šikovní kutilové ji zvládnou většinou sami, a to i včetně ořezu a instalace lišt. Na luxusní imitaci dřeva si ale budete muset připravit zhruba 20 000 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *