Interiérové dveře musí ladit

Interiér každého domu anebo bytu se bezesporu neobejde bez kvalitních interiérových dveří. Jejich úloha je velmi důležitá, jelikož právě ony často zabezpečují tolik potřebné soukromí. Vnitřní prostory bez dveří jsou jakoby neuzavřené a lidé bohužel díky této skutečnosti nemohou trávit čas sami pro sebe.

Současný výběr interiérových dveří je přitom obrovský a není problém si vybrat přesně takové dveře, které vám mohou plně vyhovovat. Pokud se zaměříme na počátku na materiály, z nichž jsou dveře vyrobeny, pak asi největší klasikou budou dveře, které jsou vyrobeny z dřevotřísky, a jejich povrch je tvořen takzvanou CPL umělou vrstvou. Jedná se o levnější variantu dveří, jelikož cenově vycházejí mnohem lépe, než je tomu u dveří z dýhy. Tyto dveře jsou i vcelku pevné, takže nárazy dětí na nich nezanechají nějaké velké stopy. Dýha je sice přírodním materiálem, nicméně díky tomuto faktu neodolá poškrábání či promáčknutí podobně jako dveře, jejichž povrch je z CPL.

Vzhledově mohou dveře vypadat různě, jelikož do interiéru se dají umístit vhodně jak tmavé dveře, tak i dveře světlejších odstínů. Vytvořit se dá harmonické ladění dveří a podlah anebo ostřejší kontrast mezi dveřmi a podlahami. Určitě není špatné zaměřit se i na to, jestli budete mít v interiéru plné dveře nebo dveře, jejichž součástí bude sklo. To se vyrábí v průhledné i mléčné variantě. Většinou se ale volí sklo neprůhledné, které propustí světlo, ale zároveň přes ně není vidět. Plné dveře bývají v koupelně a na toaletě, kde je vyžadováno striktně soukromí.

Záležet bychom si měli dát i na výběr kování do dveří, které je dotváří a designově dolaďuje. U většiny dveří se dávají do dveří i zámky na klíč. Do koupelny a na WC je lepším ovšem dát zamykání bez klíčů. To je bezpečnější při životě v domácnosti s dětmi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *