Dvířka: Jaké možnosti existují?

Renovujete zrovna kuchyň, koupelnu nebo jenom potřebujete novou skříň do předsíně a vybíráte vhodná dvířka? Materiálů existuje spousta. Umělé, přírodní nebo různě povrchově upravované. To, co je při vybírání dvířek nejvíce podstatné, jsou kvalita výrobku a cena.  A z čeho je tedy například na výběr?

Foliované a laminátové povrchy dvířek

V prvé řadě je dobré si ujasnit vaše očekávání od dvířek. Mají spolehlivě fungovat nebo sloužit jako nepřehlédnutelný kousek?  Pří výběru se také pozastavte nad umístěním dvířek, například jestli to mají být dvířka na kuchyňskou linku nebo do koupelny. Existují také různé typy dvířek. Některé skříňky jsou třeba s posuvnými dvířky, jiné zase s vyklápěcími.  Výběr je na vás. Nejčastějšími dvířky, která samostatně vybíráme, jsou kuchyňská dvířka.  Mezi nejlevnější a dostatečně kvalitní patří foliované povrchy. Folii tvoří vrstva PVC, lisovaná ve vakuu. Mezi další povrchy dvířek patří laminátové povrchy. Tyto povrchy jsou vysoce mechanicky odolné a navíc se vyrábí v mnoha dekorech.

Využití akrylátů

Akryláty umějí vytvořit na povrchu dvířek zároveň mat i lesk. Další výhodou je zdravotní nezávadnost těchto povrchů. Ideální je tedy pro byty či domy, kde žijí malé děti nebo alergici. Dále jsou také odolné vůči UV záření, takže si stále udržují původní barvu. A pokud by se náhodou stalo, že byste dvířka s akrylátovým povrchem poškodili, můžete si je opravit i doma. U matného povrchu navíc nebudou vidět ani žádné otisky prstů.

Nevšední tetování

Uvažovali jste někdy o tom, že byste dali vaši rodinou fotografii na kus nábytku? Že ne? Ale ono to vážně jde. Díky speciální grafické metodě, která se nazývá Overface si na jakoukoliv část nábytku, tedy i na dvířka nebo boční stěny můžete natisknout fotku či vámi vymyšleným motivem.  Při větším rozlišení fotky lze potisk udělat i přes několik dvířek a vytvořit tak celistvý dekor. Na samotný potisk se využívají speciální neblednoucí barvy a ve finální fázi se ještě přetře speciálním lakem, který zabrání odírání obrázku a zvyšují odolnost povrchu dvířek. Více najdete v magazínu nasdum.eu.