Dřevostavba či zděný domek?

Otázka klasické stavby anebo dřevostavby je něčím, co si lidé pochopitelně musí velmi dobře rozmyslet. Ostatně obě dvě možnosti stavění domu mají své klady a zápory, se kterými se člověk setkává v četných diskuzích na internetu. Pokusme se tedy podívat na výhody a nevýhody obou typů domků.

Začít můžeme třeba dřevostavbou, jež se stala doménou současnosti a její stavění je stále modernější. Její hlavní devízou je především neskutečná rychlost, se kterou je realizována. I do několika měsíců může dojít k tomu, že stavba je dokončena a předána majiteli k užívání. Není u ní zapotřebí žádného vymrznutí, jako je tomu u většiny klasických staveb z cihel anebo bloků. Dřevo je na stavbu vcelku vhodným materiálem, jelikož interiér dřevostaveb se dost rychle prohřeje a uvnitř je teplo.

Co se týká udržení teploty, tak v tomto ohledu ještě dřevostavby stále poněkud zaostávají. Cihla bude vždy držet teplo mnohem lépe a zejména déle! Dřevostavbu realizují profesionální společností a těžko si ji zkonstruujete svépomocí. Cenově v určitých případech může dřevostavba vyjít levněji, nicméně nemusí se jednat o nějaký markantní rozdíl. Klasické zděné stavby si lidé mohou stavět sami, čímž mohou uspořit docela vysoké náklady, které jsou jinak spjaty se stavěním prostřednictvím profesionální stavební firmy.

Rodinné domy z cihel nemusejí být nijak zvláště typizované, jako je tomu u dřevostaveb. Vybrat si tedy můžete jakýkoli domek dle vlastního přání. U zděných domků je také výhodná i jejich celková cena, která se při stavbě svépomocí nemusí vyšplhat nijak vysoko. Je-li člověk opravdu šikovný, měl by svých schopností naplno využít a snažit se ušetřit maximum finančních prostředků. U mnohých staveb je to bezesporu maximálně možné v každém ohledu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *