Dražba – cesta k levnému bydlení

Pořízení vlastní nemovitosti je poměrně nákladnou záležitostí, ať už jde o rodinné nebo komerční příbytky. Cenu povětšinou určuje trh, tudíž je velice problematické narazit na levnější objekt, který nezruinuje váš rodinný rozpočet.

I přesto všechno existuje jedna praktická cesta, díky níž si svoji vysněnou nemovitost můžete pořídit za poloviční cenu. Je to dražba, která se stává populárnějším a vyhledávanějším nástrojem při nákupu nejrůznějších budov a pozemků.

Co je to dražba nemovitostí?

Jde o proces, který se řídí určitými předpoklady a v rámci něhož můžete navyšovat své finanční nabídky týkající se nákupu nemovitosti v dražbě.

Do ní se mimochodem může zapojit kterýkoliv plnoletý občan, jenž složí dražební jistinu. Dražba nemovitostí započíná dražební vyhláškou, v níž jsou specifikovány především technické údaje týkající se objektu a končí úspěšným vydražením.

To však nemusí být na poprvé tak jisté, díky čemuž se cena nemovitosti do následující dražby ještě snižuje.

Dražba na internetu

Pakliže si myslíte, že dražba nemovitostí probíhá tak, že se usadíte do dražební místnosti a všeho se budete účastnit osobně, máte bezpochyby pravdu a je to jedna z možností. Dnešní moderní doba ale přináší i novodobější řešení.

Dražba nemovitostí může probíhat elektronicky na příslušném portálu. Proces je téměř totožný s tím výše uvedeným, jen můžete na vaše budoucí nemovitosti přihazovat z pohodlí vlastního domova. Pakliže se vám konkrétní objekt nepodaří vydražit, nemusíte se obávat o svoji dražební jistinu, jež vám bude navrácena.

Nemovitost za hubičku

Hlavní výhodou dražeb je pochopitelně hodnota, která je stanovena při prvním dražení. Pozemky a budovy jsou do dražby vkládány se sníženou cenou, díky čemuž máte první předpoklad určité úspory. Ta s každou nedokončenou dražbou narůstá.

Nebojte se neprobádané oblasti, která je otevřena naprosto všem a nestojí vás žádné značné náklady. Vyhlédněte si nemovitosti v dražbě a pusťte se do plnění svých životních snů.