Co je vhodnější, vana nebo sprchový kout?

Koupelny jsou obecně dosti využívaným prostorem, kde velká spousta lidí dokonce s chutí tráví svůj volný čas. Může za to nejenom osobní hygiena, ale také možnost praktické a příjemné relaxace pod tekoucí vodou nebo ve vaně.

Je-li vaším aktuálním tématem koupelna, určitě řešíte, jaké interiérové a funkční prvky do těchto prostor zvolit. Velký rozdíl totiž bude, jestli disponujete klasickou panelákovou koupelnou nebo tou větší, v rodinném domě.

Přednosti sprchových koutů

Nemáte-li v tomto interiéru dostatek místa, určitě padne volba na sprchový kout. Ten je mezi lidmi ostatně velice oblíbený a jeho půdorys může zabírat od 90×90 cm a výše. Jednoduše ho vsunete do rohu a pořídíte si kvalitní zašupovací nebo otevírací stěnu.

Sprchové kouty jsou již ze svého konstrukčního principu oblíbené hlavně pro svoji snadnou dostupnost. Tu oceňují především postarší lidé. Během krátkého okamžiku se omyjete, aniž byste kolem sebe nadělali spoustu vody.

I vany mají své přednosti

Opakem uvedeného řešení jsou vany, ať už ty ocelové nebo plastové. Vlastníte-li větší koupelnu, jsou doslova ideálním řešením. Čas od času se jistě vyplatí, napustit si vanu plnou vody a oddávat se ničím narušované relaxaci. Kromě rohových nebo rovných variant, existuje také vana samostatně stojící, jež působí doslova retro dojmem.

Ať už se rozhodnete pro to či ono řešení, myslete na odpovídající pořizovací náklady.

Poptávka je cestou ke značné úspoře

Nápomocem vám v tomto případě může být internetový portál NejlepšíPoptávka.cz. Nejde snad ani tolik o rady při výběru, jako spíše o možnost, získat bezplatně nabídky od několika profesionálních subjektů ve svém okolí.

Poměrně jednoduše tak stlačíte cenu za novou koupelnu či konkrétní prvky minimálně o 30 % dolů. A to může být částka v řádu několika desítek tisíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *