Co byste měli vědět dřív, než si koupíte nemovitost na Roatanu?

Peníze jsou v dnešní době víc jak potřeba. Bez nich by se nám žilo vážně těžce. Nemůžeme se divit tomu, že někteří lidé chodí i do dvou zaměstnání, aby se na tom měli finančně lépe. Někteří si zase schovávají úspory pod polštář, protože nechtějí, aby je nějaká situace v budoucnu překvapila (například vyhazov se zaměstnání či poškození domácího spotřebiče). Jestliže i vy patříte k věčným šetřílkům, měli byste své úspory investovat, protože jenom tak dosáhnete jejich navýšení. Neinvestujte do zlata nebo do platiny, to je běh na dlouhou trať, ale investujte do nemovitostí – například do těch, které se nachází na ostrově Roatan.

Každý sní o své vlastní rezidenci či domě, který bude na pláži a do něhož se bude jezdit jenom za odpočinkem a relaxací. Vy si takový sen můžete splnit, a to díky Reality Roatan, což je společnost, která vám zprostředkuje koupi nemovitosti právě na tomto krásném karibském ostrově, jenž se nachází konkrétně v Hondurasu. Lidé na tento ostrov jezdí ve velkém, přesto se jedná o klidné místo, kde je každým svým pánem.

Pokud si koupíte nemovitosti v české vesnici na Roatanu, nečekejte, že vás budou lidé obskakovat. Váš denní program je jenom na vás, což vám zaručuje jistou svobodu. Pokud byste se ve svém sídle na Roatanu nevyskytovali, protože byste zrovna byli doma v České republice, můžete svou nemovitost pronajímat – a přesně tak se peníze vydělávají!

Než však budete do nemovitostí na Roatanu vydělávat, měli byste vědět několik věcí.

Víte, jak je to s kriminalitou na tomto ostrově?

Nikdo nechce koupit nemovitost v místě, kde je míra kriminality vysoká. Do této oblasti by lidé jezdit nechtěli, ostatně ani vy byste zde nechtěli trávit své volné večery. Na ostrově Roatan vás proto potěší to, že zdejší míra kriminality je naprosto nízká s porovnáním s jinými pevninami Hondurasu. Samozřejmě je zde třeba dodržovat jistá opatření, která se však dodržují i v České republice.

Jak velké jsou daně z vlastnictví nemovitostí?

Než koupíte nemovitost, zjišťujete si vše potřebné. Zjišťujete si mimo jiné i daň, kterou (jakožto vlastník nemovitosti) musíte odvádět. Zde jsou daně vyměřeny dle toho, kde se vaše nemovitost nachází. Průměrná daň se pohybuje kolem 0,35 procenta ročně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *